numen

..úl! - 2

Úl je kapela, která sama sebe charakterizuje jako "kočkopes brutálního metalu a pozitvních hc myšlenek". Na České metalové scéně si vydobyla stálé místo mnohaletým poctivým koncertováním, upřímným nasazením a projevováním svých hudebních i lidských názorů. Jejich pojetí metalu s příměsemi dalších stylů je poměrně originální a rozhodně se nejedná o žádnou mainstreamovou záležitost. Ti, kdo jim dopřejí sluchu a jsou vybaveni i jistou dávkou trpělivosti a tolerance, budou zcela jistě odměněni vyjímečným zážitkem a možná i rozšířením hudebních či sociologických obzorů.

Album se strohým názvem "2" vznikalo během roku 2009. Vše se nahrávalo během mnoha víkendů a večerů u kytaristy Peeta v obýváku jeho baráčku. Pro nahrávání bicích jsme zvolili především z technických důvodů trochu experimentální metodu, kdy základ bicích tvořily elektronické pady nahrávané přes midi a k tomu hihata a ride byly sejmuté klasicky pomocí mikrofonu. Na midi jsme pak v pc navěsili samply. Zbytek nástrojů je již nahraný běžným způsobem.

K nahraným nástrojům jsme se rozhodli přidat klávesy, které nakonec hrají poměrně slyšitelnou roli. A co by to bylo za metalové album, kdyby neobsahovalo nějaké to orchestrální intro nebo outro. Zahrály si zde například virtuální syntetizéry Absynth nebo Reaktor, ale můžete zaslechnout i nasamplovanou dětskou zvonkohru.

Album vyjde na začátku roku 2010.

Nahrávání, produkce, mix a master Martin Linda v Praze 2009.

Get the Flash Player to see this player.